הובלה במהפכת הרכב האוטונומי דורשת Organizational Agility

מהפכות טכנולוגיות מדגישות את הצורך בכלים שמתאימים לסביבה של אי ודאות

מהפכת ה- ACES מובילה אל ה"לא נודע"

המהפכה הטכנולוגית הידועה בתור מהפכת ה-ACES, מחזקת את מצב אי הוודאות הקיים גם כך בשוק. מצב זה מכונה VUCA, שמייצג את המילים – Volatile, Uncertain, Complex, Ambiguous. מספר התרחישים האפשריים בהיבטים הטכנולוגיים, העסקיים והארגוניים גדול מאד, וארגונים חייבים להיות מוכנים לפעול אל מול עתיד "לא נודע". בפוסט קודם ציינתי את הצורך ביצירת מוכנות ארגונית לקראת מהפכת ה- ACES, מוכנות שתהיה מבוססת על Agility, והפעם ארחיב בנושא ה- Organizational Agility.

במאמר בשם "Organizational Agility" של חברת Oliver Wyman בשיתוף עם IESE Business School (אפריל 2018) מתייחסים הכותבים לצורך של ארגונים להתמודד עם VUCA על ידי מעבר ממודל עבודה ישן למודל עבודה חדש. רוב הארגונים פועלים עדיין במודל עבודה ישן –
1)מחויבות לטווח הארוך ולאסטרטגיה
2) הפצת משאבים סבירים ליישום האסטרטגיה ולהשגת המטרות
3) ווידוא שכל חלק בארגון מכוון להשגת המטרות

פעולה בסביבת ה- VUCA לעומת זאת, מחייבת מודל חדש –
1)להישאר גמישים
2)לחפש כל הזמן נתונים חדשים
3) להיות מוכנים כל הזמן להעריך מחדש בחירות קודמות
4) לשנות כיוון על בסיס מידע חדש

מה זה Organizational Agility?

ישנן הגדרות שונות של Agility. בעברית, התרגום הישיר הוא "זמישות" -שילוב של זריזות וגמישות. במאמר המוזכר לעיל, מתייחסים הכותבים ל- Agility כמורכבת משלושה רכיבים:
1. Sensing – היכולת לעקוב, לזהות ולהעריך הזדמנויות ואתגרים בסביבה החיצונית, ולתרגם זאת לקבלת החלטות
2. Securing – היכולת של החברה לנייד משאבים נדרשים בתוך החברה לטובת ניצול ההזדמנויות שזוהו
3. Shifting – היכולת של הארגון לשנות את אופן פעולתו על מנת לתת מענה לדרישות חדשות של הסביבה החיצונית.

האם Agile ו- Organizational Agility הם אותו הדבר?

מנהלים רבים מכירים את מושג ה- Agile, בעיקר אלו המגיעים מעולמות פיתוח התוכנה, אבל Agile ו- Agility אינם אותו הדבר. Agile היא צורת עבודה הנשענת על תיאוריית ה- Lean ונועדה לזרז ולטייב יישום פרויקטים, כאשר המקור היה בפרוייקטי תוכנה. Agile יכול לסייע בחיזוק ה- Agility אבל הוא רק מרכיב אחד ואליו מתווספים נושאים כמו מנהיגות, מדיניות הארגון ותהליכי קבלת ההחלטות. בארגונים בהן הן קיימות, אז זהו גם התפקיד של מחלקות החדשנות.

אז איך המוכנות הארגונית ל- ACES קשורה ל- Agility? 

מהפכת ה- ACES הולכת לערער על הנחות יסוד רבות של ארגונים ממגוון ענפים שיושפעו מה- ACES. מאפייני ה- VUCA רק ילכו ויתחזקו, ויחייבו ארגונים לפעול יותר ויותר באופן שמביא לידי ביטוי Organizational Agility. ארגונים שירצו להיות מוכנים מבחינת אופן פעולת הארגון יצטרכו לאמץ את המאפיינים הבאים:

1. Sensing

הצורך לפתח בארגון יכולות של ניטור מתמיד של הסביבה העסקית באופן שיציג לארגון תמונה עדכנית של התפתחות ה- ACES בעולם ובארץ. ההתפתחויות בתחום הזה הן לעתים משבוע לשבוע ולרוב הארגונים אין כיום את המנגנונים שמאפשרים להם להבין בזמן אמת את ההתרחשויות מסביבם.

2. Securing

היכולת של ארגונים לקבל החלטות מהירות על סמך המידע המתקבל, ולנייד אנשים ומשאבים במהירות על מנת לתת מענה לאתגרים ולהזדמנויות שהשינויים המהירים בסביבה יוצרים. (מהלך קשה יותר למימוש ככל שהחברה גדולה יותר, וכאשר השוטף דורש תשומת לב רבה אל מול הצורך לתשומת לב להזדמנויות החדשות). נושא זה מחייב שינוי בכל אופן קבלת ההחלטות בחברה.

3. Shifting

יכולת ההשתנות של הארגון על מנת להתאים עצמו למציאות החדשה. השינויים הרבים הצפויים בעת מהפכה טכנולוגית, מחייבים מהירות תגובה ויכולת לשנות את הכיוון האסטרטגי באופן משמעותי ובפרק זמן קצר, במקרים שהמידע מהסביבה הופך את האסטרטגיה הנבחרת ללא רלוונטית. שינויים אלו צפויים להיתקל בהתנגדויות רבות, מתוך הארגון ומחוצה לו.

התנגדויות לשינוי אנו רואים כבר כיום בסקפטיות של מנהלים רבים לגבי מהפכת ה-ACES ובהנחת העבודה שמדובר בתהליך שיתחיל עוד זמן רב. חלק מההתנגדויות נובע גם מהצורך ליצור שינוי באופן שבו הם התרגלו לנהל במשך שנים רבות. לא במקרה מציינים כותבי המאמר שמוזכר בתחילת הפוסט שמעטים הארגונים שמצליחים להטמיע Agility בצורה מספקת. הסקר המוצג במאמר מראה שבעוד שכמעט 90 אחוז מהנשאלים אמרו שה- Agility מאוד חשובה להצלחה העתידית של החברות שלהם, ו -96% אמרו שהם צריכים להיות יותר Agile בעתיד, רק 26% דירגו את ה- Organizational Agility הנוכחית של החברה כגבוהה או גבוהה ביותר.

אנשים לא אוהבים שינוי, והביטוי "מי הזיז את הגבינה שלי" הפך לביטוי שגור לציין התנגדות לשינוי. אז אם אנשים לא אוהבים שמזיזים את הגבינה שלהם, מה יקרה כשיזיזו את המכונית שלהם? על כך בפוסט הבא.

כתוב/כתבי תגובה